Miesięczne archiwum: Marzec 2014

Liebster Blog Award #2

+ EDIT

Oho, już druga nominacja do tego samego konkursu*-*

Nominowały mnie Orzechowa i Czekoladka  z bloga http://orzechowa-czekolada.blog.pl/ . Dziękuję! Dobrze wykonana robota, tak? xD

Dobrze, pierwsze pytanie:

1.Co Cię najbardziej denerwuje w pisaniu bloga?

Hm. Zależy, co rozumieć przez „denerwuje”. Jeśli w sensie „Czy spodoba się? Czy w ogóle przeczytają? Nie zrób błędu, nie zrób błędu…”, to chyba to. Jeśli w tym drugim znaczeniu, to najpewniej to, że niektórzy ludzie wchodzą, reklamują się i już nie wpadają. To dołujące, serio. Jakbym była jakimś banerem czy czymś takim.

2.Jak wiele masz wspomnień, które bolą?

Eee… Nie wiem. Niedużo:) (bądźmy optymistami)

3.Jesteś od czegoś uzależniona?

Nie, i nie zamierzam. Ale ja to beznadziejnie na poważnie wzięłam:o Oczywiście muszę czytać – to cudowny upiększacz rzeczywistości, zaraz obok są gry, a potem… seriale xD Oczywiście nie te durne „Violetty” -.- tylko Kod Lyoko, Ranczo i te wszystkie Mam Talenty, etc. :3

4. Co najbardziej irytuje Cię w innych?

Bezpośredniość, niedelikatność, a co za tym idzie, brak empatii. Jak można jakiejkolwiek osobie wyjechać z tekstem „Ty to nie powinnaś nosić kostiumów kąpielowych, bo masz nogi jak balerony” czy temu podobnym?! W większości przypadków naprawdę wystarczy delikatnie coś wyperswadować, nie trzeba walić prosto z mostu. A co do przykładu: to nie jest wina tego kogoś, że tak wygląda, a mówiąc rzeczy tego typu robimy mu kompleksy. Co poradzimy, skoro lubi pływać? Zniszczymy mu marzenia, zainteresowania?

5. Czy jest osoba, która zraniła Cię kiedyś bardzo mocno? Psychicznie lub fizycznie. Jak chcesz, może napisać w jaki sposób.

Taa… Nie wiem, czy taka jest. Hm. Po przeczytaniu „Gone. Zniknęli” nie mogłam myśleć xD  Aha!  To na pewno, jeśli już mówię o książkowych zamachach na psychikę, to Carlos Ruiz Zafón, autor obrzydliwie smutnej książki pt „Marina„, namieszał mi w głowie… Końcowy zwrot akcji był dla mnie nie do przełknięcia.

Dobra, osoby… Moja koleżanka! xD Może i mnie zraniła, ale teraz jest jedną z osób, na których zawsze mogę polegać. *I teraz Marchewa zaczyna opowiadać historię, której skutkiem jest niechęć do dyskotek i wydarcie koleżanki ze zdjęcia koleżeńskiego:P* Dawno, dawno temu, miałyśmy po Różańcu pójść na szkolną dyskotekę dla dziesięciolatków. Zadzwoniłam do niej, a ona nie wiadomo czemu się na mnie wkurzyła i… Nienawidziłam jej długo, potem się ogarnęłam (wczoraj znalazłam to podarte zdjęcie, moje bulwersy są niebezpieczne xD). Koniec.

6. Jak wymyśliłaś swoją pierwszą opowieść?

Jak? No, wychowawczyni w trzeciej klasie podstawówki zapisała całą klasę na konkurs o wydawaniu własnej książki. Ja od razu wpadłam na pomysł, do czego przyczyniła się lekcja o procesie przeobrażenia gąsienicy. Moją główną i zarazem tytułową bohaterką była gąsienica Madzia. Dostałam wtedy 3 miejsce. To, jak na razie, jedyne opowiadanie, które skończyłam i z którego jestem poniekąd dumna. To tyle:)

7. Masz kogoś, kto Cię inspiruje?

Poniekąd jest to Pentatonix, grupa, która tworzy covery a capella znanych utworów. Cudownie im to wychodzi, uwielbiam ich słuchać, wspierają moje myślenie:D W opowiadaniach staram się opisywać naturalne reakcje bohaterów, w czym pomagam sobie delektując się „Jeżycjadą”. Hm. Coś jeszcze? Disney! Oni są genialni, cudowne kolory, wzory, zapadające w pamięć postacie, AWESOME!

8. Do jakiego wspomnienia z dzieciństwa wracasz najchętniej?

Chyba do tego, jak gdy miałam pięć lat, mama ustawiła na podwórku działkowym kwiatka, który poruszał się dzięki ciśnieniu wody. Mój brat chciał tam podejść, ale się bał, więc zabrałam parasolkę i poszłam sama. Kiedy złapałam kwiatka, a brat podszedł blisko, rzuciłam mu parasol i zaczęłam polewać go wodą xD On uciekł z krzykiem daleko, ale wpadł na genialny pomysł: zabrał kluczyk do kranu i poszedł zakręcić wodę:D

Albo, gdy Miś z Dużego Niebieskiego Domu sprzątał, ja zawsze śpiewałam i sprzątałam z nim xD

I wieczorki z bajkami:) I wszystkie wakacyjne wieczory z Harrym Potterem;P

9. Jaka jest twoja ulubiona fikcyjna postać?

Ooo, oczywiście Nathan Drake, nieustraszony poszukiwacz przygód, potomek Sir Francisa Drake’a, bohater serii UNCHARTED (jego poczucie humoru, wyrażane głosem Jarosława Boberka, nie do zapomnienia!). Od niedawna zaliczam do tego grona również bohaterkę jedynego anime, które oglądam z pasją (oprócz Pokemonów – one w ogóle liczą się jako anime?) – Haruhi Suzumiyę. Ogromnie żałuję, że nie zdubbingowali tego serialu, ale kto wycisnąłby z siebie dziecięcy głosik Japończyka?

A Jack Sparrow?! Zapomniałam o tym parszywym, napitym, ale nieziemsko śmiesznym piracie :) I Joel z TLoU, z którym mógłby się utożsamić każdy kochający swoje dziecko ojciec, też był niczego sobie. A Sofia z Dziedziczki Smoka? Genialnie narysowana bohaterka. Ohoho, a ile ludzi z Jeżycjady by się uzbierało!

Myślę jednak, że najbardziej lubię Nate’a (już niedługo kolejna część <3).

10. Twój idealny chłopak?

Ohoho… Nie może być niższy, ani tak wysoki, że gdy się na niego patrzy, trzeba zadzierać głowę. Musi umieć grać w rozmaite gry, nie może przeklinać. Może być romantyczny ;) , jednak bez przesady – nie musi być typowym pozerem, udającym tylko księcia na białym koniu (Hans, ukochany:P)… Filmy dobre musi znać. I NIE MOŻE krytykować Disney’a. Ich seriale – owszem, od całej reszty – wara! Bezpośredni egoista – nie. Cham i nieogar – też nie. Nie mógłby mieć pedalskiej grzywki, nosić rurek, szaliczków, sweterków…  Podsumowując: ideał dla mnie może nie istnieć xD

11. Jaka jest Twoja ulubiona kanapka?

Taka z salami. Albo z ogórkami kiszonymi. Względnie dżem na twarogu, albo Nutella:) Pod żadnym pozorem nie łączyć sera i szynki w jednej kanapce!

No, koniec. Teraz moje pytania:

1. Dlaczego masz akurat taki login?

2. Kim była Twoja pierwsza postać z opowiadania?

2.5 (pytanie dla niepiszących opowiadań) Ile już miałaś blogów?

3. Wykonawcy, których za nic nie chcesz słuchać?

4. Najgorsza książka, którą przeczytałaś?

5. Gdzie zwykle piszesz swoje opowiadania?

5.5 Co Cię motywuje do zamieszczania postów na blogu? Komentarze czy wyświetlenia?

6. Najśmieszniejsze wydarzenie mijającego miesiąca?

7. Książka/film, która/który totalnie Cię rozwalił?

8. Jak często sprawdzasz, czy na blogu są nowe komentarze?

9. Ulubiony aktor zagraniczny i polski?

10. Przedmiot, który zawsze masz przy sobie, to?

11. Jakiego słowa używasz nagminnie?

Nominuję:

1. Magnolię ( http://magnoliowy-blog.blogspot.com/ )

2. Ptysię ( http://ptysiowyblog.blogspot.com/ )

3. Zuzę ( http://swiat-oczami-zakreconej-nastolatki.blogspot.com/ )

I znowu tak mało, ech…

Mam nadzieję, żeście się nie zanudzili na moich odpowiedziach:) 

Do napisania!